Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Domy skandynawskie - na czym polega technologia i czy jest warta naszej uwagi?


Budownictwo przechodzi prawdziwą rewolucję. Coraz więcej nowoczesnych technologii wkrada się do niego, by jak najbardziej usprawnić proces stawiania budynków i ułatwić go. Jednym z rozwiązań, które cieszy się sporym zainteresowaniem, jest zbudowanie domu w stylu skandynawskim. Oczywiście, jak każda nowinka spotyka się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi reakcjami. Dlatego warto lepiej poznać technologię domów skandynawskich i dowiedzieć się, z jakiego powodu tak wiele osób je pokochało.

 

Czym są domy skandynawskie?

 

Minimalistyczne, charakteryzujące się prostotą formy, nowoczesne - takie właśnie są domy skandynawskie. To niezwykle ciekawa technologia, która wyróżnia się szybkością stawiania budynków oraz łatwością. Tak naprawdę to rozwiązanie bardzo atrakcyjne dla osób, które nie należą do zbyt cierpliwych. Dlaczego? Ponieważ czas prac jest zminimalizowany do granic możliwości. Jedynym etapem prac na mokro jest stawianie fundamentów. Pozostałe są suche, co sprawia, że domy skandynawskie możemy śmiało budować o każdej porze roku bez szczególnych obaw o to, że pogoda uniemożliwi nam realizację planów. Ważne, aby fundamentowanie odbyło się przed zimą - reszta nie gra roli. W efekcie możesz zamknąć budowę domu z marzeń nawet w ciągu 3 miesięcy.

 

Ciekawostką jest fakt, że niektóre domy skandynawskie powstają nawet w kilka dni. Jak to jest możliwe? Domy skandynawskie są szkieletowe, czyli posiadają gotowe moduły, które można szybko ze sobą połączyć. Tym samym budynki można łatwo modyfikować i rozbudowywać. Dom, który rośnie wraz z naszymi coraz większymi potrzebami? Jest to jak najbardziej możliwe! Jeśli chcesz jeszcze bardziej unowocześnić projekt i skrócić czas budowy, płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych rozwiązań będzie doskonałym wyborem.

 

domy skandynawskie

 

Domy skandynawskie, czyli łączenie technologii

 

Półwysep Skandynawski jest niezwykle piękny i zachwyca niemal wszystkich. To samo jest z budownictwem i technologiami, które pochodzą z tamtych rejonów. Dom skandynawskie są unikalne - zarówno jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i parametry w ogóle. Przede wszystkim jest to wygodny sposób budownictwa. Klucz do sukcesu tkwi w konstrukcji szkieletowej - drewnianych elementach łączonych w gotowe moduły, dzięki którym czas stawiania domu jest krótki i jednocześnie bardzo komfortowy. To połączenie technologii, jakie pozytywnie wpływa na zadowolenie domowników. Dlaczego? Ponieważ domy skandynawskie można dowolnie… rozbudowywać!

 

Prefabrykaty, jakie stosowane są do budowy takiego domu skandynawskiego wykonuje się w fabrykach. To pozwala na skrócenie czasu montażu. Możemy w prosty sposób wybudować dom, ale nie tylko - prócz budynków mieszkalnych styl ten jest chętnie wykorzystywany nawet przy budowaniu szkół, sklepów i innych miejsc pożytku publicznego. Gotowe moduły pozwalają na ich sprawne połączenie w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

 

Jakie są zalety domów skandynawskich?

Na pytanie, czy warto zbudować dom w stylu skandynawskim nie ma innej odpowiedzi niż twierdzącej. To zdecydowanie nowoczesne i ciekawe rozwiązanie, na które można się śmiało skusić przy budowie własnego domu i jednocześnie nie żałować. Niesie to za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim domy skandynawskie są bardzo energooszczędne. Elementy, jakie je tworzą, posiadają niski współczynnik przenikalności cieplnej, a także wysoką dźwiękoszczelność. Domy zbudowane z drewna nagrzewają się w krótkim czasie i mają bardzo niskie straty ciepła. Z pewnością docenią to Twoi domownicy oraz Twój portfel. To świetne rozwiązanie na start, gdy mamy ograniczony budżet. Możesz śmiało zainwestować w dom skandynawski i skutecznie go rozbudowywać w miarę upływu czasu.

 

Sprawdź również:

Domy kanadyjskie

Domy pasywne

Domy bez piwnicy


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube