Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Styropian - dobra i skuteczna izolacja termiczna


Nie od dziś wiadomo, że styropian jest jednym z najlepszych rozwiązań izolacyjnych podczas budowy czy ocieplania domu. Aby zapewnić wszystkim pomieszczeniom odpowiednią temperaturę, a tym samym komfort życia domownikom, należy zastosować materiały, które słabo przewodzą ciepło. W takich sytuacjach postawić na lekki, odporny na wodę i niezwykle tani styropian.

 

Styropian - sprawdzone rozwiązanie termiczne i izolacyjne

 

Polistyren ekspandowany, bo tak fachowo nazywany jest styropian EPS, to materiał, jakie powstaje w drodze spieniania granulek polistyrenu. Podczas jego produkcji, w porach styropianu zamyka się powietrze, co wpływa na dobrze wszystkim znaną izolację termiczną. To jedno z najpowszechniejszych rozwiązań, na które decydują się osoby budujące dom. Wszystko za sprawą powietrza, które wypełnia około 98% objętości tego z pozoru banalnego materiału. Współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi w przypadku styropianu od 0,031 do 0,042 W/(mK) - zasada jest taka, że im niższa wartość, tym lepsza izolacja.

 

Styropian jest bardzo chętnie stosowany z racji na swoją powszechność i łatwość dostępu. Dodatkowo to jedyny materiał budowlany, którego właściwości izolacyjne są tym lepsze, im większa gęstość. Aby sprawdzić, jaka jest jakość polistyrenu ekspandowanego, należy zweryfikować jego wagę. Styropian fasadowy, który uznaje się za najlżejszy, wykazuje się tym samym najlepszą izolacyjnością termiczną. Warto jednak mieć na uwadze, że na izolację i jej jakość ma wpływ także dokładność ułożenia styropianu na powierzchni. Takie połączenie - doskonałe parametry wraz z precyzją zastosowania dają świetny efekt końcowy.

 

Kształtki sytopianowe

 

Niezwykle niska nasiąkliwość styropianu

 

Jednym z głównych wrogów skuteczności styropianu jest negatywne oddziaływanie wody. Jeśli materiał wykorzystywany przy izolacji staje się wilgotny, to tym samym jest przewodnikiem zamiast izolatorem. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie płyt styropianowych, które nie chłoną wilgoci i pozwalają na zapewnienie domownikom doskonałym warunków oraz klimatu wewnątrz budynku. Co więcej, dzięki odporności na wodę, warunki atmosferyczne nie działają negatywnie na prace ociepleniowe wykonywane przy budynku. Nie trzeba zabezpieczać każdej warstwy przez niespodziewanym i jednocześnie niechcianym deszczem. To bardzo skuteczna oszczędność zarówno czasu, jak i funduszy oraz samej robocizny.

 

styropian

 

Izolacja styropianowa - gwarancja wytrzymałości na lata

 

Każda osoba decydująca się na budowę domu pragnie, aby wszystkie zastosowane materiały oraz rozwiązania dały gwarancję zadowolenia na długie lata. To właśnie zapewnia izolacja styropianem. Materiał ten nie butwieje, nie starzeje się, nie gnije - tym samym może służyć nieustannie w ciągle doskonałym stanie. Ważne jednak, by był zabezpieczony przed działaniem szkodliwego promieniowania UV. Działanie słońca sprawia, że styropian żółknie, a z czasem także zaczyna się kruszyć. Dlatego tak istotne jest, aby styropian stosowany na zewnątrz budynków został odpowiednio potraktowany i w pewien sposób uchroniony przed czynnikami atmosferycznymi. Pamiętając o tym, ma się gwarancję zadowolenia i skuteczności. Dobrze ocieplony budynek zdecydowanie zmniejsza zapotrzebowanie na energię, by wewnątrz było odpowiednio ciepło. To dobra inwestycja, która zwróci się po kilku latach, a z czasem będzie przyczyną do sporych oszczędności.

 

Ochrona domu zarówno przed nieprzyjemnym chłodem, jak i upałem

 

Zależy Ci na minimalizowaniu kosztów ogrzewania i eksploatacji domu? Postaw na dobrze wykonaną izolację ze styropianu. Pozwala ona na zagwarantowanie sobie niezwykle niskich kosztów ogrzewania budynku. Warto też wspomnieć, że jednocześnie zmniejsza się emisja szkodliwych substancji do atmosfery. To dodatkowy aspekt, na który zwracają uwagę wszystkie osoby, jakim szczególnie zależy na ochronie środowiska. Styropian odgrywa ważną rolę w związku z wytwarzaniem energii cieplnej i redukowaniem emisji tego, co szkodliwe dla ludzi oraz natury.

 

Co zyskujesz Ty i przyroda, decydując się na termoizolację styropianową? To aż 50% oszczędności przy pokrywaniu kosztów za ogrzewanie, a także 60% mniejsza emisja dwutlenku węgla do powietrza. Dodatkowo to pewność przyjemnej temperatury wewnątrz budynku oraz ciszy. Warto zdecydować się na rozwiązanie, które jest trwałe, przyjazne dla środowiska i tanie.

 

Sprawdź również:

Na czym polega ogrzewanie podłogowe?

Ciepła płyta fundamentowa

Kształtki styropianowe do płyty fundamentowej


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube