Banner podstrony

Płyta fundamentowa na glinie

Zdjęcie podstrony Płyta fundamentowa na glinie

Planujesz inwestycję, jaką jest postawienie własnego domu? Jeśli działka, na której chcesz się wybudować, jest terenem glinianym, musisz przemyśleć rodzaj fundamentowania. To skomplikowany grunt, jaki wymaga odpowiedniego przygotowania, aby budynek był stabilny, wytrzymały i nośny, najlepiej postawić na płytę fundamentową. Gliniany grunt jest bardzo często spotykany w Polsce, dlatego warto wybrać sprawdzone i nowoczesne rozwiązania.

W jaki sposób stawiać dom na glinie?

Jednym z najczęściej występujących gruntów w Polsce jest glina. Bywa ona sporym wyzwaniem dla wielu osób, które marzą o postawieniu domu swoich marzeń. Wymaga ona niezwykle precyzyjnych i zaplanowanych działań, które pozwolą na zbudowanie stabilnej konstrukcji, jaka będzie wytrzymała na wszelkie czynniki zewnętrzne. Nie da się ukryć, że gliniany teren jest skomplikowany w swojej strukturze i sprawia, że budowa staje się bardzo czasochłonna. Wilgotność gleby, wysoki poziom wód gruntowy bardzo często dyskwalifikują wiele działek i uniemożliwiają postawienie na nich budynku.

Jednak nie musi być to scenariusz ostateczny. Tak naprawdę kluczową rolę ogrywa znalezienie optymalnego rozwiązania, dzięki któremu prace budowlane na skomplikowanym, bo glinianym terenie, można wykonać nie tylko sprawnie, ale także dobrze - bez narażania stawianego budynku na rychłe uszkodzenie. Wystarczy postawić na takie metody, które są skuteczne. Jedną z nich jest zastosowanie płyty fundamentowej zamiast tradycyjnych rozwiązań.

Korzystając z serwisu zgadzasz się z polityką cookies