Banner podstrony

Blog

Szalunki systemowe – czy warto z nich korzystać?

Szalunek tracony - zalety i możliwości

Szalunek tracony to jedno z rozwiązań, które w trakcie budowy nie podlega demontażowi, staje się częścią budynku. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów, uzyskuje się dodatkowe właściwości izolacyjne.

Izolacja pozioma fundamentów - w czym może pomóc?

Każdy, kto zdecyduje się na budowę własnego domu, chce, aby powstały budynek służył mu przez lata. Aby tak się stało, warto zainwestować w izolację poziomą fundamentów. Czym dokładnie jest taka izolacja? Jakie są konsekwencje jej braku, a także czy da się ją wykonać, nawet po skończeniu budowy?

Płyta fundamentowa a ława fundamentowa – różnice i podobieństwa

Płyta fundamentowa i ława fundamentowa mają wiele różnic, sprawdź kiedy warto zastosować dane rozwiązanie.

Zastosowanie siatki zbrojeniowej do fundamentów

Głównym celem siatki zbrojeniowej jest wzmocnienie fundamentów, które mają posłużyć przez wiele lat.

Jak i kiedy wykonać uziom fundamentowy?

Uziom fundamentowy zabezpieczy inwestycję budowlaną przed wyładowaniami atmosferycznymi. Sprawdź popularne rozwiązania.

Jaka wylewka pod garaż?

Bez wątpienia, decydując się na postawienie jakiegokolwiek budynku w pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Powinna zostać wygładzona, wyrównana jak i utwardzona. Wylewka pod garaż musi być solidnie wykonana. Najczęściej wybór pada na gotową masę betonową.

Styropian fundamentowy

Styropian fundamentowy to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, który sprawdza się pierwszorzędnie w branży termoizolacyjnej. Cieszy się on powszechnym zastosowaniem w budownictwie, gdyż pozwala trwale chronić podstawę każdego budynku - jego fundamenty.

Jaki fundament pod dom szkieletowy?

Fundamenty stanowią podstawę każdego budynku. To właśnie od jakości ich wykonania oraz solidności zależy odporność całej konstrukcji, trwałość, a co za tym idzie bezpieczeństwo domowników.

Fundament punktowy - kiedy się sprawdzi?

Fundament punktowy pod dom jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na całym świecie. Przeważnie wykorzystuje się go do budowy lekkich domków letniskowych, tarasów, a także altan.

Kosztorys budowlany - Czym jest i kiedy warto go mieć?

Planując nową inwestycję należy zawsze zwrócić uwagę na orientacyjne koszty takiego przedsięwzięcia. Oczywiście, im większą uwagę przywiążemy do tego zagadnienia, tym bardziej dokładne dane uzyskamy. Najważniejszym sposobem na pozyskanie takich informacji jest sporządzenie kosztorysu budowlanego.

Jaki wybrać fundament pod taras?

Budowa tarasu to poważna inwestycja, która poprawi nie tylko funkcjonalność naszej posiadłości, ale też jej wygląd. Taras może nam służyć za powiększenie domu i przedłużenie salonu.

Drenaż opaskowy - bezpieczne odprowadzenie wody gruntowej od fundamentów domu?

Drenaż opaskowy to rozwiązanie, które pozwoli nam zabezpieczyć przed wodą, która w dużych ilościach może dostać się do naszego domostwa.

Jak prawidłowo zasypać fundamenty?

Jeśli, zastanawiasz się, jak prawidłowo zasypać fundamenty, jak również, dlaczego się to robi, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Fundamenty bezpośrednie czy pośrednie?

Fundamenty są jedną z najważniejszych części każdej z inwestycji budowlanej. To właśnie na nich opiera się cały ciężar budowli, który następnie przenoszony jest na grunt. Bez odpowiedniego fundamentu budynek stwarza niebezpieczeństwo.
Korzystając z serwisu zgadzasz się z polityką cookies