Banner podstrony

Ciepła płyta fundamentowa

Zdjęcie podstrony Ciepła płyta fundamentowa

Zastanawiasz się nad budową domu energooszczędnego i szukasz sposobów na to, aby rzeczywiście spełniał on Twoje oczekiwania? Na liście elementów, które muszą się znajdować, aby budynek był jak najbardziej oszczędny, warto aby znalazł się tzw. ciepły fundament. Mowa o płycie fundamentowej z zamontowanym ogrzewaniem grzewczym. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i co można na nim zyskać.

Ciepła płyta fundamentowa - czym właściwie jest?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ogrzewanie podłogowe zawarte już w płycie fundamentowej nie jest nowatorskim rozwiązaniem i pojawiło się już w budownictwie jakiś czas temu. Dziś zyskuje coraz większą sławę i zainteresowanie ze względu na aspekty ekonomiczne i ekologiczne. To doskonały pomysł dla osób, które dbają nie tylko o zawartość portfela, ale także o środowisko naturalne. Ciepła płyta fundamentowa - bo tak właśnie nazywane jest połączenie płyty fundamentowej wraz z systemem grzewczym - to świetne rozwiązanie na zagwarantowanie sobie komfortu cieplnego przy niskich kosztach eksploatacji.

System ten powstał w konkretnym celu. Miał zminimalizować poziom wilgoci w budynkach mieszkalnych. Zadanie to zostało spełnione, a przy okazji kilka innych. Płyta grzewcza zawarta w fundamencie pomaga zagwarantować optymalną i co ważne stabilną temperaturę w budynku. Można to uzyskać niskim kosztem.

Na czym polega ciepła płyta fundamentowa?

Ciepła płyta fundamentowa to pomysł bardzo uniwersalny oraz funkcjonalny. Można ją wykorzystać niemalże w każdym przypadku - zarówno w budynkach biurowych, domach jednorodzinnych czy nawet halach przemysłowych. Możliwości jest naprawdę wiele. Szerokie zastosowanie płyty fundamentowej połączonej z systemem grzewczym pokazuje, jak doskonały jest to sposób na zapewnienie optymalnej ciepłoty wewnątrz.

Sama konstrukcja i działanie są banalnie proste. Jako nośnik ciepła w płycie fundamentowej można uznać zarówno wodę, jak i powietrze. W tym drugim przykładzie, powietrze krąży w rurach za pomocą specjalnego wentylatora, który jest elementem agregatu grzewczego. Przepływa ono poprzez nagrzewnicę (może być wodna albo elektryczna), a następnie osiąga optymalną temperaturę, aby rozgrzać płytę fundamentową.

Zalety płyty fundamentowej grzewczej

Wiele osób obawia się podążania za tak innowacyjnymi rozwiązaniami w przypadku systemów grzewczych. W końcu wszyscy chcemy mieć pewność, że w domu zawsze będzie komfortowo ciepło, zatem nie zawsze mamy odwagę, aby decydować się na to, co jest dla nas jeszcze niesprawdzone. Warto przekonać się do ciepłej płyty fundamentowej, zwracając uwagę na jej główne zalety.

Przede wszystkim to doskonałe rozwiązanie we wszystkich miejscach, które narażone są na wysoki poziom wód gruntowych, z racji relewantnie płytkiego usytuowania płyty fundamentowej. Dodatkowo ciepła płyta fundamentowa jest bardzo korzystnym pomysłem w przypadku gruntów o małej nośności czy takich, które są narażone na osiadanie. Płyta fundamentowa posiada dużą powierzchnię, co umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru stawianego budynku na znajdujące się podłoże. Nie można nie wspomnieć o tym, że zyskujemy również sporą elastyczność w kwestii rozmieszczania zarówno kominów, jak i ścian nośnych w domu.

ciepła płyta fundamentowa

 

Zależy Ci na tym, aby Twój dom był energooszczędny, a jednocześnie aby jak najszybciej sfinalizować kwestię jego budowy? Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe do wykonania, a jednak rzeczywistość jest zaskakująca. Krótki czas budowy idzie w parze z ciepłą płytą fundamentową. Co więcej - możesz ją rozpocząć w dowolnym momencie roku, ponieważ nie gra roli, czy jest zima, czy też lato. Wszystko za sprawą robót ziemnych, jakich ilość ograniczona jest do minimum.

Płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na jak najwyższej jakości powietrza oraz komfortowej ciepłocie wewnątrz budynku. Ciepłą płytę fundamentową musimy otoczyć z każdej strony warstwą styropianu. To zaś zwiększa izolację całego budynku. Zapewnia ona redukcję wilgoci. Wszyscy alergicy mogą odetchnąć z ulgą - od teraz układ oddechowy nie będzie obciążony ciężkim powietrzem czy nadmiernym kurzem. Dodatkowo zyskujemy możliwość kontrolowania temperatury w każdym poszczególnym pomieszczeniu.

Sprawdź:

Ogrzewanie podłogowe - na czym polega?

Obniżenie kosztów ocieplania domu

Zbrojenie płyty fundamentowej

 

Korzystając z serwisu zgadzasz się z polityką cookies