Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Domy z kontenerów - na czym polega ich fenomen?


Domy z kontenerów - czym są?

Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie już nas zaskoczyć. Nowoczesna technologia domów na wodzie, czy domków fińskich już jakiś czas temu zrobiła wielkie wrażenie i zyskała spore grono zwolenników, ale jak i w każdym z rozwiązań budowlanych - także i przeciwników. Jednak to nie koniec nowości w technologii budowlanej. Domy z kontenerów zyskują coraz większą popularność i nie ma w tym nic dziwnego. Stanowią doskonały dowód na to, jak wielką świadomość społeczną mają inwestorzy, czy projektanci i jak bardzo zależy nam wszystkim na ekologicznym trybie życia. Trend domów kontenerowych pojawił się w krajach skandynawskich i w Stanach Zjednoczonych - bez dwóch zdań to kolebka ciekawych rozwiązań w budownictwie. Zawędrował on także i do Polski, gdzie już teraz przyjęty został z dużym zainteresowaniem.

Domy z kontenerów należą do segmentu budownictwa modułowego. To jedno z najlepszych rozwiązań dla wszystkich osób, którym zależy na czasie - inwestycje realizowane są bardzo szybko i nie wymagają sporego nakładu finansowego. Co ciekawe, z takich kontenerów można zbudować całoroczne, bądź letniskowe domy mieszkalne, ale nie tylko. Możemy także postawić hale, restauracje, czy magazyny. To gwarancja, że budynek będzie funkcjonalny, niezwykle estetyczny i przede wszystkim nowoczesny.

Jak wygląda technologia budowy domów kontenerowych?

Domy kontenerowe nie biorą się znikąd. Do ich postawienia wykorzystywane są kontenery morskie - takie, które wcześniej były używane bądź są zupełnie nowe. Typowe wymiary takich kontenerów to: 12,2 m długości, 2,4 m szerokości, 2,9 m wysokości. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta. To samonośna rama stalowa, która jest z profili zamkniętych. Rama ta stanowi szkielet całego budynku. Profile mają walcowaty kształt, są odpowiednio przygotowane - piaskowane i pokryte powłoką, dzięki której unikniemy korozji. Z kolei sufit, podłoga oraz ściany zewnętrzne powstają ze specjalnie przygotowanej, wcześniej ocynkowanej blachy, która jest odpowiednio wzmocniona i izolowana za pomocą płyt PUR bądź wełny mineralnej. Do wykończenia domów kontenerowych z zewnątrz wykorzystuje się takie same materiały jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Zalety budowania domów z kontenerów

Niewątpliwie domy z kontenerów posiadają szereg zalet, do których jeszcze co niektórzy muszą się przekonać. Dlaczego? Nie da się ukryć, że wśród wielu osób ciągle krążą dość negatywne skojarzenia - budynki te przypominają domki letniskowe, baraki czy miejsca tymczasowego noclegu. W rzeczywistości jednak to doskonałe rozwiązanie zarówno dla usług, jak i gastronomii i domów mieszkalnych. To ciekawa alternatywa, jeśli chcemy wprowadzić się do nowego miejsca szybko i przede wszystkim - budżetowo. Jest to właśnie jeden z głównych atutów budynków kontenerowych. Zarówno postawienie takiego domu, jak i jego urządzenie jest znacznie tańsze niż w przypadku kupna bądź budowy tradycyjnego domu. Ponadto sam montaż domu z kontenerów jest bardzo prosty oraz szybki. Tak naprawdę zamawiamy gotowy już budynek, który można przetransportować i ulokować w wybranym przez siebie miejscu. Oczywiście dalej dochodzą kwestie montażu instalacji czy urządzenia domu, jednak nadal jest to sumarycznie kwestia około trzech miesięcy. Warunki do życia w domu kontenerowym są również na bardzo wysokim standardzie, ponieważ są to wnętrza nowoczesne, jakie swobodnie urządzimy w estetyczny sposób, ciesząc się przytulną aranżacją. Warto również dodać, że budynki te są bardzo… mobilne. Z łatwością można je przenieść w dowolne miejsce.

Sprawdź również:

Domy kanadyjskie

Domy pasywne


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube