Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Domy kanadyjskie - czym są i czy warto je budować?


Inwestycja, jaką jest budowa własnego domu, często spędza sen z powiek wielu osobom. W końcu wymaga ona odpowiedniej wiedzy - jaka technologia będzie najlepsza, kto powinien zająć się prowadzeniem budowy oraz gdzie kupić odpowiednią działkę. Zatrzymajmy się na tym pierwszy aspekcie - technologii. Coraz większe zainteresowanie skupia się wokół domów kanadyjskich. Czy wiesz, na czym ona polega i dlaczego warto postawić budynek właśnie w takim stylu?

 

Czym są domy kanadyjskie?

 

Wokół domów kanadyjskich krąży wiele sprzecznych opinii. Mają one swoich zagorzałych zwolenników, ale także przeciwników, którzy upatrują się w tym rozwiązaniu wyłącznie samych minusów. Oczywiście nie ma jednej słusznej opinii, warto jednak przyjrzeć się, na czym polega sam fenomen domów kanadyjskich i technologii. Przede wszystkich budynku powstają na bazie drewnianego stelażu. Do niego zaś mocowane są wielowarstwowe ściany. Pośród wszystkich procesów związanych z budową takich domów, wyłącznie jeden etap jest mokry, pozostałe są suche. Jest nim odpowiednie przygotowanie płyty fundamentowej - nowoczesnego i praktycznego hitu, jaki zdobywa coraz większe zainteresowanie i uznanie.

 

W płycie fundamentowej osadzane są specjalne, metalowe kotwy. Zaś do nich trzeba przymocować całą gotową konstrukcję. Na tym koniec prac mokrych, pozostałe są suche, co niesie za sobą sporo korzyści. Jedną z nich jest brak zależności od warunków atmosferycznych. Możesz zdecydować się na wykonanie prac budowlanych niezależnie od tego, jaka obecnie jest pora roku. Wystarczy, że zaufasz fachowcom i wybierzesz najwyższej jakości materiały, które pozwolą na uzyskanie zadowalającego efektu na wiele lat. Decydując się na ekipę budowlaną, pamiętaj, by były to doświadczone osoby. Stawianie domu kanadyjskiego wymaga precyzji oraz dokładnego planu, który będzie realizowany krok po kroku. Dzięki temu budynek będzie funkcjonować prawidłowo.

 dom kanadyjski

 

 

Zalety domów kanadyjskich

 

Za wyborem technologii płynącej zza oceanu i postawieniem domu kanadyjskiego przemawia wiele argumentów. Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na odważny krok i spróbowanie czegoś zupełnie nowego. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu oraz funduszy - z pewnością to technologia idealna dla Ciebie. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z faktu, że domy kanadyjskie stawia się bardzo szybko. To duża zaleta, ponieważ przy sprzyjających warunkach, możemy finiszować wszystkie prace nawet w ciągu trzech miesięcy.

 

Tak krótki czas poświęcony na budowę domu wynika ze sporej elastyczności względem pory roku. Bez najmniejszego problemu możesz wykonywać wszelkie prace niezależnie od tego, czy jest jesień, czy lato. Na czynności związane ze stawianiem budynku nie ma wpływu trwająca pora roku, ponieważ wykorzystujemy wyłącznie drewno, gwoździe i wkręty. Wyłącznie położenie płyty fundamentowej wymaga od nas optymalnej temperatury na zewnątrz.

 

To nie koniec korzyści, jakie wiążą się z domami kanadyjskimi. Nie można pominąć faktu, że są one bardzo ekologiczne oraz energooszczędne. Pozwalają na skuteczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. To bardzo ważny aspekt, na który zwracają uwagę ekolodzy, walcząc o dobro środowiska naturalnego. Poza tym także i materiały stosowane przy budowie domów kanadyjskich są ekologiczne i sprzyjające przyrodzie. W jaki sposób? Stosowane drewno jest naturalne i absorbuje szkodliwy dwutlenek węgla.

 

Warto także zaznaczyć, że domy kanadyjskie są również bardzo tanie w budowie. Oszczędność dotyczy nie tylko czasu czy materiału, ale realnych funduszy. Murowane budynki generują znacznie wyższe koszty. Skąd zatem negatywne opinie na temat domów kanadyjskich? Przy stawianiu pierwszych budynków, popełnianio szereg błędów na etapie konstrukcji. To z kolei sprawiło, że zaczęto upatrywać się w nich braku solidności, niskiej jakości i wyłącznie problemów w eksploatacji. Dziś na szczęście świadomość projektantów wzrosła, dzięki czemu budynki te robią naprawdę spektakularne wrażenie.

 

Sprawdź również:

Domy skandynawskie

Domy pasywne

Co to jest płyta fundamentowa?


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube