Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Koszt płyty fundamentowej


W Polsce coraz chętniej buduje się domy na płycie fundamentowej. To rozwiązanie, które przyszło ze Skandynawii, zdobywa duże uznanie pośród inwestorów. Jest to prosty sposób na optymalizację kosztów budowy. Dodatkowo płyty fundamentowe pozwalają na postawienie domu nawet w miejscach, gdzie teren jest trudny i niekorzystny. Warto zdecydować się na tak nowoczesny sposób, oszczędzając przy tym pieniądze.

 

Jaki jest koszt wykonania płyty fundamentowej?

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy bardziej opłacalne jest zaufanie tradycyjnym fundamentom, czy jednak postawienie na nowatorskie rozwiązanie - wybór płyty fundamentowej. Nie da się jednoznacznie oszacować kosztów tego drugiego sposobu, ponieważ na ten wydatek składa się wiele różnorodnych czynników. Ostateczna kwota płyty fundamentowej jest zależna od tego, jakiej będzie ona grubości, jakiej jakości stal zostanie wykorzystana do zbrojenia, rodzaju gruntu pod budowę oraz od zużycia materiałów. Zazwyczaj koszt ten jest nieco wyższy niż w przypadku ław fundamentowych, jednak wynika to z większej ilości materiałów użytych do wykonania takiej płyty. Mimo to decyzja o wyborze płyt fundamentowych jest niezwykle korzystna oraz opłacalna - zarówno pod względem wydatków, jak i czasu oraz jakości.

Na koszty poniesione w związku z wykonaniem płyty fundamentowej ma wpływ także firma, z której usług korzystamy. Bez wątpienia wybór dobrego wykonawcy ma wpływ na przebieg budowy oraz koszty poniesione w związku z nią.

 

Czas oczekiwania na płytę fundamentową

 

Płyty fundamentowe są niewątpliwie jednym z najlepszych rozwiązań dla wszystkich osób, dla których czas odgrywa istotną rolę. Okres oczekiwania na płytę (Czas wykonania samej płyty fundamentowej na placu budowy do 150-200 m2)   nie powinien przekraczać tygodnia, co jest wynikiem bardzo korzystnym. Sam czas wstępnego schnięcia płyty jest równie zadowalający, ponieważ trwa wyłącznie kilka dni, jednak zgodnie z wymaganiami technicznymi należy odczekać dwa tygodnie, aby przejść do dalszego kroku. A jest nim stawianie pierwszej kondygnacji. Pokazuje to, że budowa płyty fundamentowej jest niezwykle oszczędną formą w porównaniu z tradycyjnymi fundamentami. Dzięki przerwom technicznym, które nie wymagają zbyt wiele czasu, proces realizacji budowy znacząco się skraca, przybliżając każdego inwestora do osiągnięcia efektu końcowego.

koszt płyty fundamentowej

Płyta fundamentowa czy tradycyjne fundamenty?

 

Mówiąc o kosztach związanych z płytą fundamentową, warto porównać i pokazać wszelkie różnice pomiędzy nią a tradycyjnymi fundamentami. Generują one różnorodne koszty budowy, jednak idzie to w parze z jakością oraz ekonomicznością realizacji budowy. Na samym początku warto wziąć na warsztat tradycyjne fundamenty. Przede wszystkim wymagają one dokładnej hydrolizacji, która będzie dobrana do rodzaju gruntu, a także wody gruntowej. Nie da się ukryć, że jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, które jest doskonale znane wszystkim wykonawcom. Mimo to realizacja fundamentów trwa bardzo długo, ponieważ zajmuje nawet do czterech tygodni. Niewątpliwie nie jest to atrakcyjne rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na czasie.

Płyty fundamentowe są bardzo bezpieczne nawet tam, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki lub gdzie ukształtowanie terenu jest niekorzystne. To ogromna przewaga nad innymi rodzajami fundamentów. Ponadto decydując się na płytę fundamentową, tworzy się w tym samym momencie betonową podłogę pierwszej kondygnacji budynku. Zmniejsza to późniejsze wydatki i odciąża budżet przeznaczony na budowę. To rozwiązanie zapewnia doskonałą izolację od zimnego gruntu.

Warto zaznaczyć również, że jest znacznie odporniejsza na osiadanie niż w porównaniu z innymi rodzajami fundamentów, ponieważ ciężar rozkłada się równomiernie po całej płycie. Bardzo wiele osób boi się wydatków poniesionych w związku z wyborem płyty fundamentowej. Rzeczywiście jej koszt może być nieco zawyżony, jednak wynika to z jakości materiałów - tutaj wymagany jest beton zdecydowanie wyższej klasy. To z kolei daje gwarancję wytrzymałości na długie lata.

 

Sprawdź co to jest płyta fundamentowa.


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube