Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?


Na rynku można znaleźć różnorodne rodzaje ogrzewania, które pozwala na swobodne dopasowanie do własnych preferencji. Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie podłogowe. Choć kiedyś uważało się, że jest ono w zasięgu wyłącznie posiadaczy grubych, wypchanych portfeli, dziś jest to tylko mitem. Instalacja takiego systemu jest o wiele tańsza niż kiedyś, a sama eksploatacja niesie wiele korzyści. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe.

 

Na czym polega ogrzewanie podłogowe?

 

Jeśli zależy Ci na wyborze najnowocześniejszego i korzystnego zarazem sposobu ogrzewania swojego domu, to zdecydowanie ogrzewanie podłogowe będzie doskonałym wyborem, którego nie pożałujesz ani Ty, ani domownicy. To nic innego jak specjalny system, jaki zbudowany jest z układu rurek o średnicy 1,6 cm (najczęściej). Są one układane w warstwie izolacyjnej z pianki bądź styropianu. Rurki te są zalane w betonowej podłodze. Stąd też jest to ważna decyzja już na początkowych etapach budowy własnego domu.

 

Zalecaną temperaturą, jakiej nie powinno się przekraczać przy tzw. podłogówce jest 26°C, a w przypadku łazienek 29°C do 35°C. To system niezwykle oszczędny, efektywny i komfortowy. Unikasz wysokich opłat za ogrzewanie, niezbyt estetycznej instalacji, jaka psuje design domu i puszczania w powietrze zanieczyszczeń. Za sprawą ogrzewania podłogowego jesteśmy w stanie utrzymać w budynku stałą, przyjemną dla wszystkich temperaturę.

 

 

Rodzaje ogrzewania podłogowego - wybierz najlepszy wariant

 

Pierwszym krokiem jest decyzja o zastosowaniu systemu ogrzewania podłogowego w swoim domu. Jednak to nie koniec wyborów. Kolejnym etapem jest dobór jego rodzaju, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Na rynku mamy kilka wariantów, z czego każdy posiada szereg zalet. Czy wiesz, jaki będzie najbardziej opłacalny w Twoim przypadku?

 

●     Wodne ogrzewanie podłogowe - ten rodzaj ogrzewania wymaga od nas odpowiedniego dobrania materiałów podłogowych, a także przemyślanego sposobu urządzenia wnętrza. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim ani dywany, ani meble nie mogą znajdować się w żaden sposób na poziomie przewodów grzewczych. Na podłogę najczęściej wybiera się takie materiału jak gres, terakota, drewno (wszelkiego rodzaju egzotyczne gatunki), a także panele. Warunkiem do spełnienia jest wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Te warianty świetnie sprawdzą się w przypadku pokoju dziennego czy sypialni. Jeśli szukasz czegoś odpowiedniego do wodnego ogrzewania podłogowego do łazienki czy kuchni, postaw np. na kamień naturalny. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które wykorzystują płytę fundamentową do postawienia domu.

 

●     Elektryczne ogrzewanie podłogowe - w tym przypadku podłogówka nie wymaga w żaden sposób żadnej skomplikowanej instalacji. Montaż takiej instalacji jest rzeczywiście szybki i przede wszystkim skuteczny - ciepło i komfort docierają do wszystkich pomieszczeń domu w krótkim czasie. Jest ono zbudowane ze specjalnych mat grzewczych bądź mat, jakie zasila sieć elektroenergetyczna. Co ciekawe - ten rodzaj ogrzewania nie wymaga zamontowania w budynku grzejników. Do korzyści można zaliczyć również bardzo prostą obsługę. Sterowanie jest przyjemne, intuicyjne, a przez wzgląd na konstrukcję systemu Ty nie musisz się obawiać o wyciekanie wody czy jej zamarznięcie.

 

●     Powietrzne ogrzewanie podłogowe - warto wspomnieć jeszcze o stosunkowo nowej technologii w systemie, jakim jest podłogówka. Powietrzne ogrzewanie powstało w Szwecji, aby w skuteczny sposób połączyć zastosowanie płyty fundamentowej wraz  z systemem grzewczym. Nie da się ukryć, że ten rodzaj wiąże się z ogromnym komfortem cieplnym, wygodą i oszczędnością. To innowacyjny sposób, który nie wymaga wielkich kosztów utrzymania ani instalacji grzejników, a jest bezawaryjny.

 

Zalety ogrzewania podłogowego

 

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe do swojego domu? Jak widać, jest to szereg korzyści oraz możliwości, które w głównej mierze wiążą się z energooszczędnością, bezawaryjnością oraz ekologią. Co więcej, niezależnie od rodzaju podłogówki, trzeba przyznać, że jest to bardzo higieniczny system, ponieważ maksymalnie minimalizujemy unoszenie się kurzu w powietrzu, co powoduje alergie i choroby układu oddechowego. Ponadto zwiększamy swój komfort życia codziennego. Ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny, dzięki czemu każdy domownik będzie czuł się dobrze pod Twoim dachem.

 

Sprawdź również:

Ciepła płyta fundamentowa

Na czym polega ogrzewanie podłogowe?

Styropian - dobra i skuteczna izolacja termiczna


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube