Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Gdzie można zastosować płytę fundamentową?


Płyta fundamentowa cieszy się sporą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. To nowoczesna technologia, która doskonale się sprawdza w nawet najbardziej wymagających miejscach. Jest rozwiązaniem, jakie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom energooszczędnych, estetycznych i ekonomicznych rozwiązań. Dowiedz się, gdzie można ją swobodnie zastosować, by spełniała swoją rolę i przynosiła jak najwięcej korzyści.

 

Przyszłościowa inwestycja - dom energooszczędny

 

Każda osoba, która zgłębiła już nieco temat budowy domu, jest świadoma, jak spora to inwestycja pod względem zarówno poświęconego czasu, jak i ulokowanych środków. Dlatego warto podejść do tej decyzji przyszłościowo, mając na uwadze późniejsze wydatki oraz środowisko. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy energooszczędne - takie, w których zarówno użyte materiały, jak i zastosowane rozwiązania, pozwalają na maksymalne ograniczenie zużycia energii. Ważnym krokiem staje się odpowiednia izolacja cieplna i dobór ogrzewania. Jeśli chcesz postawić na energooszczędny dom, zdecyduj się na izolowany fundament płytowy. To właśnie on daje wysoką gwarancję zadowolenia i zmniejszenia kosztów utrzymania.

 

Dom zbudowany z drewna

 

To, co czyni płytę fundamentową, idealnym rozwiązaniem, jest szeroki wachlarz możliwości w jej zastosowaniu. Świetnie nadaje się ona w przypadku drewnianych domów - czyli takich, które są w głównej mierze wykonane z drewna. Łączą się one z bardzo niewielkim obciążeniem, przez co stawianie fundamentów nie jest aż tak kosztowne jak w przypadku tradycyjnych budynków, które są murowane. Jeśli decydujesz się na taki krok, możesz usprawnić proces budowy - skrócić go i zmniejszyć wydatki, wybierając właśnie fundament płytowy.

 

Budynek postawiony na terenie o skomplikowanym gruncie

 

Wielką zaletą płyty fundamentowej jest jej szerokie i swobodne zastosowanie nawet w miejscach, które z pozoru są bardzo skomplikowane i trudne do zagospodarowania. Oczywiście w wielu sytuacjach, jeśli mamy wybór, warto unikać takich gruntów. Świadomość np. wysokiego poziomu wód gruntowych może być jasnym sygnałem, że inwestycja pociągnie za sobą znacznie większe koszty. Na takich działkach szczególnie poleca się płytę fundamentową, która zdecydowanie lepiej radzi sobie z warunkami od tradycyjnych ław.

Sprawdź, jaki jest koszt płyty fundamentowej!

 

gdzie stosować płytę fundamentową

 

Dom o nietypowym, skomplikowanym kształcie

 

W kwestii projektu domu czy budynku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Bardzo często zdarza się, że są one bardzo kreatywne. Budynki przybierają wielokrotnie skomplikowane, zróżnicowane kształty. Jeśli także i projekt Twojego domu odbiega od standardowych rozwiązań - np. symetrycznej bryły kwadratowej - lub posiada sporą liczbę ścian konstrukcyjnych, warto zdecydować się właśnie na fundament płytowy. To świetne rozwiązanie, ponieważ doskonale sprawdza się on tam, gdzie bryła jest nietypowa. Płyta fundamentowa jest bardzo wytrzymała i skuteczna, a co więcej czas realizacji jej stworzenia jest niezwykle krótki, porównując z tradycyjnymi rozwiązaniami.

 

Gdzie lepiej unikać budowy domu?

 

Warto mieć jednak na uwadze także, kiedy nie warto stosować płyty fundamentowej i jakie tereny są mało atrakcyjne pod budowę w ogóle. Jeśli Twoim wielkim marzeniem jest postawienie domu, przemyśl, na jakim gruncie warto się wybudować. Tereny o dość skomplikowanym charakterze, które posiadają grunty organiczne w postaci np. torfu, nie będą w stanie w odpowiedni sposób przenieść obciążenia. Nawet jeśli w grę wchodzi dość mały nacisk. Pod wpływem obciążenia dochodzi do odkształceń zarówno samej ziemi, jak i fundamentu czy budynku. Zdarza się, że nawet po krótkim czasie widać wyraźne pęknięcia konstrukcji. Aby tego uniknąć, lepiej nie decydować się na budowę domu w takich miejscach. Jeśli jednak interesują Cię takie trudne miejsca, zdecyduj się na wysokiej jakości płytę fundamentową.

 

Sprawdź również:

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Co warto wiedzieć o płycie fundamentowej?

Płyta fundamentowa krok po kroku


Bankowa13

08-412 Borowie

NIP: 826-101-62-40

 +48 664 745 512

inż. Kryspin Prusiński

   +48 608 083 972

Janusz Prusiński

 biuro@termico.info

      ksztaltki@termico.info

 Facebook       Youtube